Artvin Hotel, Kembara dan Pelancongan - Penginapan Artvin

Bandar Artvin, yang telah terpisah dari pangkuan sejarah dengan iklim yang kekal hijau selama empat musim, dan Artvin Hotels, yang telah memasuki trend yang sangat menonjol terutama pada tahun-tahun kebelakangan ini, kini termasuk dalam panduan pelancong asing dan domestik di pelancongan Laut Hitam.

Jadi mengapa perjalanan ke bandar laut hitam hijau ini, mengapa memilih Hotel Artvin ? Pertama sekali, kami akan cuba menjawab soalan ini dengan membuat ulasan dan penilaian antara tempat-tempat percutian Artvin dan tempat-tempat menarik dan kemudian Artvin Hotels .

Tarikan Artvin

Ia tidak boleh dilupakan bahawa Artvin adalah salah satu daripada beberapa bandar yang termasuk gunung-gunung Kaçkar yang megah. Oleh itu, bandar Laut Hitam yang indah dan laluan pemandangan laut membawa anda ke dalam perjalanan. Artvin Hotels terletak di sepanjang laluan berikut laluan ini menjadikan bandar ini lebih menarik untuk pendaki dan pencinta alam.

1-Bulut Tepe

Perjalanan ke Bulut Tepe, yang terletak di Kaçkar, bermula dari Arvin. Bulut Tepe, salah satu daripada keindahan alam tersembunyi dan tersembunyi, mesti menjadi antara tempat untuk dikunjungi di Artvinde pada laluan mencapai 3380 ketinggian dari Lembah Bulut. Sekiranya anda mahukan pandangan sebenar Pergunungan Kaçkar, anda mesti menambahnya ke senarai tempat anda untuk dilawati. Ia adalah mungkin untuk melawat Kındevul Tepe, yang sedikit di bawah ketinggian di jalan ini.

2-Borcka Karagol

Artvin adalah salah satu destinasi pelancongan paling digemari dengan pemandangan hijau dan tasiknya. Penginapan khemah boleh didapati di beberapa tempat di taman nasional, sementara Artvin Hotels terletak kira-kira 15 kilometer dari kawasan ini. Terutama semasa musim sejuk ketika kem tidak selesa, Artvin adalah salah satu kawasan di mana tidak ada masalah dalam penginapan .

Air Terjun 3-Mençuna

Air Terjun Mençuna, yang terletak di daerah Arvin, Artvin dengan panjang aliran kira-kira 100 meter, mempesona mereka yang melihatnya. Hotel Artvin dan air terjun yang berhampiran dengan rantau ini tidak sukar untuk dicapai kerana peluang untuk melihat keajaiban alam ini Artvin mesti ditambah ke senarai tempat - tempat untuk melawat Mençuna Waterfall.

Ciri-ciri Penginapan Artvin

Artvin Otelleri özellikle son yıllarda artan turist sayısının artışına ve değişken taleplere karşı sürekli bir entegrasyon sağlamaya çalışmaktadır.  Her geçen yıl Artvin Otelleri listesine bir çok butik otel, bungalov, pansiyon gibi bir çok konaklama türlerinin eklenmesi nedeni ile misafirlerin taleplerine karşı çeşitlilik sağlanmaya çalışmaktadır.

Artvin Otelleri hakkında en büyük özelliklerden bir kaçını sayacak olursak ;

1- Akdeniz Bölgesinin tersine Karadeniz Bölgesinin 4 mevsim boyunca sürekli turist ağırlaması nedeni ile Artvin Otelleri, Ege ve Akdeniz otellerine nazaran her türlü mevsimsel değişimlere karşı daha hazırlıklıdır. 

2- Artvin Otelleri yılın 4 mevsimi hizmet vermesi nedeni ile otel fiyatları konusunda çok büyük mevsimsel dalgalanmalar yaşanmaz. Yazın Artvin Otel Fiyatları, Ege ve Akdenizdeki Otel Fiyatları gibi iki üç dört katına çıkmaz.

3- Artvin Otelleri genellikle lüks otel ve orta gelirli otel şeklinde çok fazla gruplanmış otel zincirleri arasında yer almaz. Hemen hemen her otel fiyat noktasında her keseye uygun fiyat imkanı sunmaya çalışır. 

4- Artvin Otel Fiyatları çok fazla mevsimsel değişiklik göstermese bile yılbaşı, yarı yıl tatili ve yaz aylarında bir miktar artmaktadır. Ancak bütçesi 1000 TL'den başlayan hemen herkes Artvinde bir haftalık konaklama imkanına sahip olur. 

Artvin Otelleri yukarıda sayılan bilgiler ışığında geniş bir kesime hitap ettiği görülmektedir. Bu nedenlerle konaklama hususunda Artvin Otelleri hakkında tam bir yorum yapabilmek mümkün değildir.

Ancak Artvin Otelleri arasında neresini tercih etmeliyim diyorsanız ;  Artvin'de tavsiye edilebilecek konaklar arasında Mençuna Konaklarını saymak mümkündür diyebiliriz. Yukarıda bahsedilen Mençuna Şelalesine yakın Antvin Otelleri arasında yer alması  bungalov ve dağ evi konseptinden dizayn edilmiş olması nedeni ile bu konaklar ziyaretçiler için oldukça cazip hale gelmektedir. Arhavi ilçesinde yer alan Mencuna konakları, Artvin Otelleri arasında en stratejik noktalar arasında yer alır.