Mençuna Konakları - Artvin/Arhavi | En İyi Artvin Arhavi Otelleri

                                                                           

        Karadeniz bölgesi turuna çıkmak için sadece Trabzon, Rize ve Artvin il ve ilçelerini gezmek ve görmek yeterli değildir. Bunun yanında bu  bölgelerin yaylaları, şelaleleri, tarihi köprüleri, camileri, gölleri, ormanları, kiliseleri ve yeşilin her tonunu bulabileceğiniz  doğasını de adım adım gezmek ve görmek gerekir.

     Eğer Karadeniz’de tatil ve gezi programına Artvin'de tatil yapmaya karar verdiyseniz ilk önce konaklama yapacağınız otel, Artvin'in en iyi otelleri olması yanında gezilip görülmesi gereken yerlere de yakın olması gerekir. Karadeniz'de kalınacak yerler ile konaklama yapacağınız yerler çok iyi araştırılmalı, bunun yanında nerede kalınır? ve nerede konaklanır sorularına yanıt aramak gerekir. Konaklama yapacağınız otellerin yanında bungalov evleri ile dağ ve yayla evlerini de tercih etmenizi önemle tavsiye ederiz. Son zamanlarda köy evleri ve yerleri de turizmin cazibe noktalarından biri olmuştur.

Artvin Arhavi Otelleri Fiyatları

   Tatil programında Artvin merkez ve bölgesini tercih ederseniz Artvin otelleri ve konaklama yerlerini çok iyi tespit etmeniz gerekir. Artvin bölgesi otelleri tespit ederken şehir otelleri mi yoksa köy, dağ veya yayla otellerini mi tercih edeceğinize önceden karar vermelisiniz. Artvin otel fiyatları çoğunlukla her mevsim aynı olup çok özel ve bayram günlerinde fiyatlar artış göstermektedir. Uygun Artvin Arhavi otelleri tercih ederken otelin yapısı ve türüne göre fiyatlarında değişeceğini de bilmeniz gerekir.

Mençuna Şelalesi Otelleri

Mençuna Konakları, Karadeniz'in doğusundaki Artvin ve Arhavi ilçesinde bungalov konaklama tesisleri ile turizm sektörüne hizmet vermektedir. Artvin Arhavi otelleri bu bölgede daha çok  oda ve kahvaltı  şeklinde çalışmaktadır. Ahşap konaklama tesisi ile en güzel odalarda konaklama, otel ve bungalov  evlerde en uygun fiyatlarla müşterileri farklı rezervasyon seçenekleri sunmaktadır. Artvin Arhavi otelleri,  Artvin Arhavi’de  doğal güzelliği ve bitki örtüsü ile ünlü Kamilet Vadisindedir.  Artvin’de gezilip görülmesi gereken en önemli yerlerden biri olan Mençuna Şelalesi’nin hemen karşısında yer almaktadır.

Mençuna otelleri Artvin Arhavi  otelleri içerisinde fiyatlar açısından en iyi fiyat garantisi ile indirimler sunuyoruz. Tesisimiz güvenilir rezervasyonlarla müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Mençuna otelleri ve bungalov konaklama tesislerinde konaklama yaparak çevredeki gezilip görülmesi gereken yerlere günübirlik gezme şansınız vardır.

Artvin Gezilecek Yerler

Artvin’de gezilip görülmesi gereken yerler oldukça fazladır. Ancak kabaca en önemli yerleri tarif etmek gerekirse Borçka Karagöl, Cam Teras, Halita Vadisi, Şavşat Karagöl, Çifte köprü ve Mençuna Şelalesi olarak özetlenebilir. Bunların dışında yaylaları, kilise, camileri ve şenlikleri de katarsak Artvin’de gezilip görülmesi gereken yerlerin altından kalkmak oldukça zordur. Bu yerler gezerken tabi ki konaklama yapacağınız yerlerin konumu de çok önemlidir.

Ayder Yaylası Otelleri

Karadeniz’de tatil programlarında dikkate alınması gereken yerlerden biri de Rize ilinin bir beldesi olan Ayder Yaylası’dır. Ayder yaylası karadenizde turizmin sanayisi diyebileceğimiz bir yerdir. Ayder yaylası otelleri, ormanları, kocaman çam ağaçları, yaylaları, şenlikleri ve balları ile meşhur olmuş bir yerdir.  Ayder yaylası tatil planlarınızda konaklama yapacağınız oteller, bungalov evleri, Ayder dağ ve yayla evlerini fiyatları ile birlikte araştırmanızı öneririm. Ayder yaylasına gittiğiniz zaman muhakkak Ayder yaylası kaplıcalarına girmenizi tavsiye ederim. Ayder yaylası, Mençuna Konakları  45 km'lik mesafededir.

Artvin Hopa Otelleri

Karadeniz bölgesinde tatil yaparken özellikle çocuklarımla denize girmek istiyorum derseniz özellikle Hopa merkez otellerini önerebilirim. Artvin Hopa otelleri ayni zamanda deniz manzaralı otelleri seçerek sizin için daha uygun bir tercih olabilir. Hopa merkez otellerinde kalarak Kemalpaşa kopmuş plaji sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Artvin Hopa'da uygun fiyata oteller bulabileceğiniz gibi Gürcistan Batum'a da çok yakın olması sebebiyle de Batum Otelleri de tercihlerinizin arasındadır. Mençuna konakları Hopa ilçesine 25 km uzaklıktadır.

Borçka Karagöl Otelleri

Artvin Borçka Karagöl'de Artvin bölgesinde gezilmesi gereken en önemli milli parklardan biridir. Borçka Karagöl'in oluşumu, görünümü doğal güzelliği ile olağanüstü bir yer. Artvin'de tatilcilerin günübirlik en çok ziyaret ettikleri yerlerden biridir. Borçka Karagöl civarı ve yakınında kalabileceğiniz Borçka otelleri. Artvin Borçka Karagöl otel ve bungalovlarda uygun fiyatlarda rezervasyon yapıp konaklayabilirsiniz. Ayrıca Karagöl civarında dağ ve yayla evleri ile köy evleri ve yerlerinde de konaklayabilirsiniz. Mençuna konakları Borçka Karagöl'e 70 km mesafededir.

Artvin Arhavi Çifte Köprüler - Çifte Kemer Köprüler

Artvin Arhavi'de yine gezilmesi ve görülmesi gereken en önemli yerlerden biri de kemer köprüler. Kemer köprüler Arhavi merkezden 15 km ve Mençuna şelalesi yolu üzerinde bulunan köprüler olup 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılmıştır. Kemer köprüler konum itibarıyla Kamilet ve Durguna derelerinin tam birleştiği noktadadır. Köprüler kesme taşlardan kireç ve yumurta akı kullanılarak yapılmıştır. Köprülerin altı tam yuvarlak kemeri andıracak şekilde yanları ise çıkıntılı yapılarak korkuluk vazifesi görmektedir. 2002 yılında karayolları genel müdürlüğü ile restore edilmiş ve 2016 yılında da ise gece aydınlatması yapılmıştır. Çifte köprülerde farklı açılardan bol bol fotoğraf çekip ölümsüzleştirebileceğiniz bir yer. Köprülerin hemen yanında yemek yiyebileceğiniz ve mola verip çay içebileceğiniz

&