Artvin Gezilecek Yerler - Artvin Konaklama Seyahat Ve Oteller

Dört mevsim yeşil kalan iklime sahip tarihin bağrından kopan Artvin şehri ve özellikle son yıllarda konaklamada bir hayli yükseliş trendine giren Artvin Otelleri  artık yabancı ve yerli turistin Karadeniz turlarında mutlaka rehberinin içinde yer almaktadır.

Peki bu yeşil karadeniz şehrine neden yolculuk etmeli, neden Artvin Otellerini tercih etmeliyiz? Öncelikle Artvin tatil yerleri ve gezilecek yerleri ve sonra Artvin Otelleri arasında bir inceleme ve değerlendirme yaparak bu soruyu cevaplandırmaya çalışalım.

Artvin Gezilecek Yerler

Unutulmamalıdır ki, Artvin görkemli Kaçkar dağlarını içine alan bir kaç şehirden biridir. Bu nedenle muhteşem Karadeniz şehir ve deniz manzaralı  rota güzergahları üzerinde  alır. Bu rotayı takip eden yol boyunca yer yer Artvin Otelleri yer alması dağcı ve doğa severler için bu şehri ekstradan çekici kılar. 

1-Bulut Tepe

Kaçkarlar üzerinde yer alan Bulut Tepe'ye yolculuk Arvin'den başlar. Doğanın gizli kalmış, saklanmış güzelliklerinden biri olan Bulut Tepe, Bulut Vadisinden hareketle 3380 rakımlık bir yüksekliğe ulaşan rotada Artvinde gezilecek yerler arasında mutlaka bulundurulmalıdır. Eğer gerçek bir Kaçkar Dağları manzarası istiyorsanız gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Bu yol üzerinden rakım olarak biraz altında olan Kındevul Tepe'yi de ziyaret etmeniz mümkün. 

2-Borçka Karagöl 

Artvin tatil yerleri arasında  gerek yeşil doğası, gerekse göl manzarası ile belki de en fazla tercih edilen seyahat noktalarından biridir.  Milli park içinde bazı noktalarda çadırla konaklama imkanı bulunurken, bu alana yaklaşık 15 kilometre mesafede Artvin Otelleri yer alır. Özellikle kış aylarında kampın yapılmasının elverişli olmadığı dönemlerde Artvin Konaklama noktasında sıkıntı yaşanmayacak bölgeler arasında yer alır. 

3-Mençuna Şelalesi  

Artvin, Arhavi ilçesinde yer alan ve yaklaşık 100 metre akış uzunluğuna sahip olan Mençuna Şelalesi görenleri kendine hayran bırakmakta. Bölgeye yakın Artvin Otelleri ve şelaleye ulaşım imkanlarının zor olmaması nedeni ile bu doğa harikasını görmek isteyenler mutlaka Artvin gezilecek yerler listesine Mençuna Şelalesini eklemelidir. 

 

Artvin Konaklama Yerleri Özelliği

Artvin Otelleri özellikle son yıllarda artan turist sayısının artışına ve değişken taleplere karşı sürekli bir entegrasyon sağlamaya çalışmaktadır.  Her geçen yıl Artvin Otelleri listesine bir çok butik otel, bungalov, pansiyon gibi bir çok konaklama türlerinin eklenmesi nedeni ile misafirlerin taleplerine karşı çeşitlilik sağlanmaya çalışmaktadır.

Artvin Otelleri hakkında en büyük özelliklerden bir kaçını sayacak olursak ;

1- Akdeniz Bölgesinin tersine Karadeniz Bölgesinin 4 mevsim boyunca sürekli turist ağırlaması nedeni ile Artvin Otelleri, Ege ve Akdeniz otellerine nazaran her türlü mevsimsel değişimlere karşı daha hazırlıklıdır. 

2- Artvin Otelleri yılın 4 mevsimi hizmet vermesi nedeni ile otel fiyatları konusunda çok büyük mevsimsel dalgalanmalar yaşanmaz. Yazın Artvin Otel Fiyatları, Ege ve Akdenizdeki Otel Fiyatları gibi iki üç dört katına çıkmaz.

3- Artvin Otelleri genellikle lüks otel ve orta gelirli otel şeklinde çok fazla gruplanmış otel zincirleri arasında yer almaz. Hemen hemen her otel fiyat noktasında her keseye uygun fiyat imkanı sunmaya çalışır. 

4- Artvin Otel Fiyatları çok fazla mevsimsel değişiklik göstermese bile yılbaşı, yarı yıl tatili ve yaz aylarında bir miktar artmaktadır. Ancak bütçesi 1000 TL'den başlayan hemen herkes Artvinde bir haftalık konaklama imkanına sahip olur. 

Artvin Otelleri yukarıda sayılan bilgiler ışığında geniş bir kesime hitap ettiği görülmektedir. Bu nedenlerle konaklama hususunda Artvin Otelleri hakkında tam bir yorum yapabilmek mümkün değildir.

Ancak Artvin Otelleri arasında neresini tercih etmeliyim diyorsanız ;  Artvin'de tavsiye edilebilecek konaklar arasında Mençuna Konaklarını saymak mümkündür diyebiliriz. Yukarıda bahsedilen Mençuna Şelalesine yakın Antvin Otelleri arasında yer alması  bungalov ve dağ evi konseptinden dizayn edilmiş olması nedeni ile bu konaklar ziyaretçiler için oldukça cazip hale gelmektedir. Arhavi ilçesinde yer alan Mencuna konakları, Artvin Otelleri arasında en stratejik noktalar arasında yer alır.