Artvin Tatil Yerleri

      Karadeniz gezisi denilince akla gelen ilk şehirlerden biri olan Artvin, doğal güzelliği ve konaklama seçenekleri ile tatilcilere unutulmaz vakit geçirtmektedir. Bu sayede her yıl binlerce turist bölgeyi ziyaret etmektedir. Artvin tatil yerleri, tarihi mekânlar, şehir içerisinde bulunan oteller, evler, köyler ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

      Yeşil ile iç içe Artvin gezilecek yerler bakımından zengindir. Bu bakımdan Artvin tatil yerleri incelendiğinde yaylaları, milli parkları, tarihi yerleri, yaz ve kış sporlarına uygun alanları ön plana çıkmaktadır. Bunlar içerisinde Borçka Karagöl Yaylası, Ardanuç Bilbilan Yaylası, Karagöl, Mençuna Şelalesi, Çifte Köprü, Artvin Atatepe, İşhan Kilisesi, Hatila Vadisi Milli Parkı, Altınparmak Tabiat Parkı ve Dolishane Kilisesi gibi yerler bulunmaktadır.

Artvin Tatil Köyleri

 Şehir dışından gelen ziyaretçiler için Artvin tatil köyleri olarak genellikle Hopa, Borçka, Şavşat ve Ardanuç gibi bölgeler tercih edilmektedir. Buralarda farklı konaklama seçenekleri ziyaretçilere uygun fiyatlardan sunulmaktadır. Dolayısıyla tatil köylerinde en uygun konaklama şekli için erken rezervasyon yaptırılması tavsiye edilmektedir. Yemyeşil bir bölgede rahatça ve huzur içinde tatil yapmak isteyenler için Artvin tatil köyleri kaçırılmaz bir fırsattır.

Artvin Tatil Evleri

Tatil için Artvin’e gelip konaklama olarak tercihini evlerden yana kullanan pek çok ziyaretçi bulunmaktadır. Bunlar için şehrin içerisinde Artvin tatil evleri, köy evleri, konak ve pansiyon gibi konaklama seçenekleri vardır. Özellikle bungalov evler ahşaptan yapılmış olması ve doğal güzelliği yansıtması sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Aynı zamanda yaylalarda bulunan Artvin yayla evleri de şehrin gürültüsünden uzak ve yeşil ile kucaklaşarak tatil yapmak isteyen tatilciler için idealdir.

Artvin Tatil Otelleri

Doğa manzaralı, tertemiz dağ havası ile yeşilin bir arada bulunduğu otellerde konaklamak için merkezden ziyade ilçelerdeki Artvin otelleri daha uygun olmaktadır. Her şey dâhil, oda kahvaltı ve ultra her şey dâhil konaklama seçenekleri ile Artvin’de rahat ve konforlu tatil geçirmek mümkün hale gelmektedir.

Artvin Tatil Beldeleri

Artvin tatil beldeleri denilince genellikle en çok tercih edilen bölge şehrin yaylaları olmaktadır. Şehir merkezinden uzakta,  çoğunlukla ahşap yapıda evlere sahip olan bu yaylalar içerisinde Kafkasör yaylası, Borçka Karagöl yaylası, Yaylalar köyü ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir. Artvin'de tatil yapmayı planlıyorsanız ilk önce tatil yapacağınız beldeleri çok iyi seçmeniz gerekir.

Artvin Tatil Rehberi

Doğu Karadeniz’de yer alan Artvin’e gitmek için hava, kara ve deniz yolu ulaşımı bulunmaktadır. Tatil için bölgeye özel olarak gidilebileceği gibi Artvin turları da tatilciler için iyi bir alternatif olmaktadır.  Konaklama için ise doğa içi konaklama seçenekleri ve yayla turizmi ön plana çıkmaktadır. Doğa turizmi, kış turizmi ve kaplıca turizmi için şehir en uygun konumdadır. Buna ek olarak şehirde kamp alanları da yer almaktadır. Her tür tatil için en uygun Artvin otelleri konaklamaimkânları vardır. Artvin'de tatil yapma düşünceniz varsa Artvin tatil rehberi'ni çok iyi gözden geçirmek gerekir.

Artvin Tatil Bölgeleri

 Tatil için Artvin’e gidildiğinde gezip görülecek yerler içerisinde Cehennem Deresi Kanyonu, Maçahel Vadisi, Artvin Kalesi, Karagöl Sahara Milli Parkı, Ardanuç(Gevernik) Kalesi, Mençura Şelalesi, Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı, Atabarı Kayak Merkezi, Barhal Kilisesi, Otingo Kaplıcası yer almaktadır.

Şehirde pek çok turizm seçeneği bulunduğundan dolayı Artvin’de gidilecek yerler oldukça fazladır. Yeme içme olarak bakıldığında ise Artvin’de Karadeniz’e özgü eşsiz lezzetler ile tanışmak mümkündür. Ginkal, Garşo, Gaviçi, Çimur, Pileki Ekmeği, Motrella, Lapurçen, Puçuko, Kara lahana, Hamsili pilav bunlardan sadece birkaçıdır. Artvin tatil bölgeleri'ni çok iyi tespit ve analiz etmenizi öneririz.

Artvin Tatil Villaları

 Konaklama seçenekler içerisinde en yaygın olanlardan biri de Artvin tatil villaları olarak bilinir. Genellikle şehir merkezinden uzakta ve yaylalarda bulunan bu villalar tatil için gerekli her detaya sahip olup ziyaretçilere doğa manzarası eşliğinde tatil fırsatı sunmaktadır. Artvin tatil villaları fiyatları hakkında bilgi edinmek ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak tatilciler için avantajlı olmaktadır. Fiyatlar genel olarak gün sayısı, kalacak kişi sayısı ve konaklama seçeneğine göre farklılık göstermektedir.