Artvinde Kalacak Yerler

Artvin'e gezmeye mi gelmeyi düşünüyorsunuz yoksa tatil yapmaya mı? Akraba ziyareti yanında düğün veya taziye ziyaretlerine gelmeyi düşünüyorsanız? Artvinde kalacak yerler konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağınız bir mekan Mençuna Konakları. Mençuna konakları tamamen doğa içerisinde bulunan bir konaklama tesisi. Yöredeki geleneksel yayla evlerinden esinlenerek yapılmış bungalov tarzda ahşap evlerdir. Artvin'de kalacak yerler oldukça fazla olup ancak uzak diyarlardan gelip şehirdeki beton yapılarda konaklamak istemezsiniz herhalde. Sizin her türlü ihtiyaçlarınıza uygun yapılıp tasarlanmış bungalov evler konum olarak mençuna şelalesi karşısındadır. Muhteşem manzara doğa ve orman içerisinde en güzel konaklama yeri.

Artvin'de Kalınacak Oteller

Artvin'de kalınacak oteller oldukça fazla olmasına rağmen Artvin merkez otelleri ile ilçe ve civarında oldukça farklı konaklama yerleri vardır. Artvin şavşat otelleri, Artvin Hopa otelleri, Artvin Arhavi otelleri, Artvin Yusufeli otelleri ile Artvin Borçka ve Karagöl otelleri vardır. Bütün otellerin kendi yöresine özgü yapılar ve özellikler taşımaktadır. Şehir merkezindeki oteler daha çok beton yapılar olup içerilere ve yükseklere gidildikçe Artvin'de kalınacak otellerin özellikleri de değişmektedir. Bu konaklama yapıları ahşap ağırlıklı ve konum olarak da oldukça güzel manzaraya sahip otellerdir. Artvin'de kalınacak oteller fiyat bakımından temmuz ve ağustos ayında fiyatlar tavan yapmaktadır. Erken rezervasyon ve bahar aylarında fiyat düzeyleri oldukça uygun ve makul düzeydedir.

Artvin'de Kalacak Evler

Artvin'de son zamanlarda eski evlerin restore edilmesi ile Artvin'de kalacak yerler oldukça artmıştır. Mevcut Artvin'deki konaklama yerleri ve evlerinin yetersiz olması vatandaşları alternatif konaklama yerlerine yönlendirmiştir. Dededen veya babadan kalma köydeki taş dolma ve tarihi evler restore edilerek alternatif konaklama yerleri yapılmıştır. Özellikle köylerde yapılan Artvin'de kalacak evler yöre turizmine oldukça fazlası ile katkı sağlayarak yöre halkının geçim kaynağı haline gelmiştir.