Ayder Yaylası Butik Otel

    Karadeniz’in en önemli turizm alanlarından olan Rize ilimiz sınırlarındaki Ayder Yaylası, yurtiçinden olduğu kadar yurtdışından da talep görmektedir. Tarifi zor doğal yapısı içinde Ayder yaylası butik konaklama yerleri, tam anlamıyla huzur ve istirahat sağlar. Ayder Yaylası Butik Otel her kesimden ve her yaştan misafirlerini ağırlamak konusunda oldukça başarılıdır.

            Yaz aylarında güneşin keskin ışığı altındaki bin bir çeşit yeşilin verdiği huzur, kış mevsiminde ise kar ve sisli puslu havanın sessizliği ile bezeli Ayder yaylası butik ahşap evler sayesinde, beklide dünyanın en güzel tatil yöresidir. Yöre insanının misafirperverliği ve muhtemelen daha önce rastlamadığınız kültürel zenginliği ile çok sayıda konaklama seçeneği mevcuttur. Misafirlerinin gözüne ilk çarpan, Ayder Yaylası Butik Otel ve pansiyonlarının mimarisidir. Mimari desek bile akıllara modern içyapıları ve konforu ile yöre halkının alışkın olduğu biçimdeki yapılar dikkat çeker. Yörenin doğal bir harika olduğu hatırlandığında Ayder yaylası butik otel ve benzer konaklama alanlarının tamamının ahşap olduğu sürpriz olmamaktadır.

Ayder Butik Otelleri

  Yayla doğası düz ve yüksek rakıma sahip alan olmasına karşın Ayder küçük butik oteller ve pansiyon imkanlarının hemen hepsi ormanlık dağ eteklerinde hizmet vermektedir. Ayder küçük butik oteller, yüksek kapasiteli büyük tesisler değildir. Sempatik ve halis doğal yapıları sayesinde, yerel girişimciler misafirlerini kendi yöre halkından kimseler veya akrabaları gibi görerek, 10-12 odaya sahip butik otel ve pansiyonlarda ağırlamaktadırlar. Yöre halkının sıcakkanlılığı ve eğlenceli bir kültüre sahip olduklarından bahsetmeden olmaz.

 Ayder Yaylası Butik Otel ve benzer biçimdeki butik konaklama alanlarını, bölge halkı girişimcilik fikirlerini ve Karadeniz zekasını kullanarak hazırlamaktadır. Bölgenin güzelliklerini diğer vatandaşlarımız ve yabancı misafirlere duyurabilmek, gezgin ruha sahip kimselerin doğaya olan sevdalarını yaşatmak ve yöresel kalkınma amacıyla bu girişime başlamışlardır. Bölgede tatil yapmak ya da kısa süreli konaklamalarda, mevsim olanakları ile çeşitli doğal aktiviteler yapmak ise misafirlerin en fazla talep gösterdiği konular arasındadır. Ayder Yaylası Butik Oteller bölgesine Rize merkezinden ulaşmak için kara yolu olanakları oldukça yeterlidir. Daha yaylaya varmadan Fırtına Vadisinin eşsiz güzellikleri ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Konukların Ayder butik otel ile huzurlu bir dinlenme imkanı sağlamalarının yanında “Trekkings” doğa yürüyüşleri, Fırtına Deresinde “Rafting” salcılık ve bölgede daha birçok doğa ile iç içe aktivite imkanı yaşanabilmektedir. Bu kadar doğallığın arasında yeme içme konularından bahsetmemek olmaz. Ayder Yaylası dünyada eşi olmayan birçok doğal lezzetinde ana vatanı sayılır. Özellikle en fazla rağbet gören yaylanın balıdır. Ayder Yaylası Butik Otel bal dâhil tam organik olarak ürettikleri her türlü lezzeti, misafirlerine sunmaktadır. Yörenin Doğu Karadeniz bölgesi olması dikkate alınırsa, taze balık ve diğer deniz ürünleri de Ayder yaylası butik ahşap evler için konaklama planlayanların sofralarında olacaktır.

Ayder Yaylası Butik Otel Fiyatları

Tüm bu güzelliklerden yararlanmak oldukça fazla miktarda para harcama gerektirir diye düşünülebilir. Ancak Ayder yaylası butik otelleri fiyatları tahmin edemeyeceğiniz kadar ekonomiktir. Tüm doğal lezzetler ve aktiviteler düşünüldüğünde, beş yıldızlı bir otelde bulamayacağınız konfora çok ucuza ulaşabilirsiniz. Her mevsimin farklı güzellikler sunduğu Ayder 2020 yılı butik otel fiyatları uzun ya da kısa süreli olsun fark etmeksizin oldukça uygundur.

Cennet vatan ülkemizin doğal güzelliklerine bu kadar kolay ulaşılabilmekteyken, başka ülkelerdeki pahalı turizm olanaklarını ikinci planda bırakmak akıllıca olacaktır. Hava alanlarının yaygınlaşması ve kara yollarındaki gelişim sayesinde her yerden kolayca ulaşılabilen Ayder Yaylası Butik Oteller, günübirlik ziyaretlerinize de oldukça uygundur ve kalabalık ailelere aradıkları yeterli konforu sağlamaktadır.