Ayder Yaylası Otelleri

Ayder, Çamlıhemşin ilçesinin güneydoğusunda, bu ilçeye yaklaşık 19 km uzaklıkta ve 1350 metre yükseklikte yer alan, çam ormanları ile çevrili bir yayladır. Doğu Karadeniz Bölgesinin en güzel yaylalarından biri olan Ayder yaylası 1987 yılında alınan Bakanlar Kurulu kararınca turizm merkezi ilan edilmiştir. Bir turizm merkezi olan Ayder’de birçok otel ve kaplıca tesisleri bulunmaktadır. Ayder yaylası otel seçenekleri oldukça geniştir. Gelen turistlerin Ayder yaylası otelleri ve pansiyon tercihleri, turizm çeşitliliğine göre de değişmektedir. Kaçkar tırmanışlarının yapıldığı dağ turizmi için Kaçkar Resort Otel ve Ayder Yaylası Natura Lodge Otel tercih edilmektedir.  Kaplıca turizmi ve doğa yürüyüşleri için kaplıca tesisleri bulunan oteller ile bungalov evler tercih edilmektedir.

Ayder yaylası, şifalı kaplıca suları ile ünlü bir yaylamızdır. Bu şifalı kaplıca suları, özellikle romatizma, iç hastalıklar, cilt hastalıkları ve kadın hastalıklarını tedavi edici özelliktedir. Bölgeye gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamak için Ayder yaylasında havuzlar, yataklı özel duş kabinleri, basınçlı su ve fizik tedavi bölümleri bulunan son derece modern tesisler hizmet vermektedir. Bu tesislerde, gelen kişilerin sağlık sorunları ile ilgilenen doktorlar yılın 12 ayı boyunca görev yapmaktadır.

Ayder otellerinin tamamı Doğu Karadeniz evleri gibi ahşap malzemeden yapılmış tesislerdir. Doğu Karadeniz geleneksel yapılaşmasının korunması için bir yasal düzenleme de mevcuttur. Bu yüzden bu bölgede hizmet verecek tüm otellerin ve pansiyonların ahşap malzemeden yapılması zorunludur. Ayder yaylası otel fiyatları ise otelin manzarasına, sunduğu konfora ve çeşitli niteliklere göre farklılık göstermektedir.

Ayder Yaylası Otel Seçenekleri Ve Telefonları

Ayder yaylasında hizmet veren kırktan fazla otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bu oteller yılın her döneminde tam kapasite ile çalışmaktadır. Bu yüzden Ayder yaylasında çok fazla otel olsa da yer bulmak için önceden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.  Rezervasyon yaptırmak için ihtiyacınız olan tek şey Ayder yaylası otel telefon listesi. Bizimle iletişime geçerek tüm Ayder yaylası otelleri telefonları listesine ulaşabilirsiniz. Ayder yaylası otel telefonları listesinden dilediğiniz oteli arayarak kolayca rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Ayder Yaylası Otel Yorumları

Ayder yaylası otellerinde daha önce konaklamış kişiler websitemizde otellerle ilgili deneyimlerine yer vermektedir. Ayder yaylası otellerinde daha önce kalmış müşterilerin otel yorumlarına bakarak sizin için en uygun otelin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaçlarınıza en uygun olan oteli müşteri yorumlarına bakarak seçebilirsiniz. Ayder yaylası otel yorumları, kaplıca tesisleri ve otellerle ilgili en doğru bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Tercih ettiğiniz hizmetlerle ilgili en doğru ve güncel otel yorumlarına Ayder yaylası otel yorumları websitemizden ulaşabilirsiniz.

Ayder Yaylası Otel Fiyatları

Ayder yaylasında hizmet veren otellerin neredeyse tamamı konforlu otellerdir. Bu otellerin birçoğu ücretsiz Wi-fi hizmeti sağlamaktadır. Aynı zamanda doğa ve hayvan dostu olan bu oteller, örneğin Ayder Doğa Resort oteli evcil hayvan da kabul etmektedir. Ayder yaylası otel fiyatları, otellerin özelliklerine göre değişmektedir. Fizik tedavi ve tıbbi destek hizmeti veren otellerin fiyatları daha pahalıdır. Kişi başı tek gecelik Ayder yaylası otel fiyatları 100 ile 350 TL arasında değişmektedir.

 

Ayder Yaylası Otel İsimleri

Ayder yaylasında yaklaşık 40 adet otel bulunmaktadır. Turistler tarafından en fazla tercih edilen başlıca Ayder yaylası otel isimleri, Ayderoom Otel, Ayder Elif Otel, Ayder Ümit Otel, Kaçkar Resort, Ayder Doğa Resort, Ardıç Apart Otel ve Pilita Bungalov’dur. Tüm Ayder yaylası otel isimleri listesine websitemizden veya bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Ayder Yaylası Günlük Kiralık Evler

Ayder yaylasında otelde konaklamayı tercih etmeyen müşteriler için günlük kiralık evler mevcuttur. Ayder yaylası günlük kiralık evler, müşterilere evlerinin sıcaklığını ve rahatlığını sunmasının yanı sıra turistlere geleneksel Karadeniz evlerinde konaklama fırsatı da sunmaktadır. Ayder yaylası günlük kiralık evler otel ve kaplıca tesislerindeki konaklama ücretlerine göre çok daha ekonomik ve ucuzdur.