Ayder Yaylası Pansiyonları

Tam anlamı ile cennetten bir parça olan Ayder yaylası, yeşilin her tonunu görebileceğiniz zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Şifalı kaplıcaları, şelaleleri ve dereleri ile doğayı her anlamda yaşayabileceğiniz bu yeri, doğa ile iç içe olmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereklidir. Özellikle bölgeye özgü ahşap Ayder yaylası pansiyonları size sıcacık ve huzurlu bir ortam yaşatmaktadır. Bölgede Ayder yaylası pansiyon ve evlerin ahşap olması ise bambaşka otantik bir hava yaratmakla birlikte, doğal güzelliklerin bozulmamasına katkıda bulunur.

Ayder Yaylası Pansiyon Konaklama

Çam ormanları ile çevrili ve Çamlıhemşin’in 1358m yüksekliğinde kurulmuş olan bu yer, özellikle son yıllarda büyük rağbet görmeye başlamıştır. Aslında çok eskiden beri yöre halkı tarafından şifalı kaplıcalarından yararlanılan Ayder yaylası, artık yurdun her yerinden gelen misafirlerini ağırlıyor. Bu talebi karşılayabilmek için ve Ayder pansiyon konaklama sıkıntısı yaşamamak adına, pek çok işletme hizmet vermeye başlamıştır. Bu pansiyon ve otel işletmelerinin artışında bölgenin doğal güzelliklerine olan merakın artması, ciddi rol oynamaktadır. Bölgeye gelen misafirler daha otantik ve kişisel olduğundan Ayder pansiyon hizmetlerini otellere göre daha fazla tercih etmektedirler. Yöresel olarak döşenmiş bu pansiyonlar, misafirlerine adeta beş yıldızlı otel konforu sunmaktadır. Son yıllarda bölgenin ulaşım imkânları da bu güzelliklere ulaşmayı kolaylaştırdığından, yerli turizm seçenekleri arasında ilk sıradadır.

Rize Artvin yolu üzerinde Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi merkezine yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk ile Aydere ulaşılabilir. Ayder yaylası pansiyonları, bölgeye gelen tüm misafirleri ağırlayabilmek için her geçen gün artması sayesinde, bölgenin yerli ve yabancı turistlere açılması ile ciddi istihdam ve kalkınma da sağlanmaktadır. Yılın her döneminde Karadeniz ikliminin güzelliklerini yaşayabilmek için misafir ağırlayan ayder yaylası, Ayder pansiyon konaklama veya otel seçenekleriyle oldukça başarılı girişimcilere sahiptir.

Ayder, her zaman sadece yaz dönemlerinde misafirlerine benzer hizmetler sunan, Akdeniz ve Ege bölgelerindeki konaklama imkânlarına göre dört mevsim tatil imkânı sunar. Misafirler tarafından daha fazla talep gören Ayder yaylası pansiyon isimleri arasında, bazılarının daha popüler olmasının da sebebi ise sunduğu bölgesel aktivite imkânlarındandır. Özellikle su sporları ve mevsiminde kış sporları ile ilgilenen turistler tarafından yurt içinde ilk tercih konumundadır. Karadeniz’in tam anlamıyla turizm bölgesi olmamasına karşın, kişisel ulaşım gibi Ayder pansiyon konaklama olanaklarına otogar ve hava alanlarından transferler imkânları da bulunur.

Ayder Yaylası Pansiyon Fiyatları

Kış aylarında kar yağışının güzellikleri ve kış sporları gibi imkânları da vardır. El değmemiş kadim ağaçlara sahip ormanlarda, şifa arayışı için gelenler de son derece olumlu gelişmeler yaşamaktadır. Bu güzellikler ve şifa dolu yöresel olanaklar ve daha fazlasına, yurtiçinde Ayder yaylası pansiyon fiyatları da düşünüldüğünde büyük nimet olarak değerlendirilebilir. Ayderin doğası kadar, büyük keyif alarak müziklerinden, yöresel yemeklerinden ve Karadeniz insanının ev sahipliğinden, oldukça ekonomik koşullarda yararlanabilirsiniz.

Ülkemizdeki tüm yerel turizm imkânları gibi mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerinden olan Karadeniz, farklı kültürü ile turistik girişimcilikteki başarısını, bungalov, otel pansiyonları ile geliştirerek büyük ilgi çekmeyi başarmıştır. Bölgenin farklı imkânlarına ulaşmak için diğer turizm alanlarındaki ücretler ile Ayder yaylası pansiyon ücretleri karşılaştırıldığında, ekonomikliği de ciddi biçimde önde olan bir yerdir. Yayla olarak bölgede en ünlü bölge olan Ayder, yurtiçi kadar yurtdışından da misafir ağırlamaktadır. Her ekonomiye göre bol seçeneği olan Ayder yaylası pansiyonları, uzun konaklamalar, kısa süreli hafta sonu tatilleri ve balayı gibi konaklama imkânlarıyla, bölgenin yıldızı olarak parlamaktadır. Uzak ya da yakın demeden mutlaka bir fırsatını bulara,k bölgeye günübirlik gezi için bile gitmeniz de büyük fayda vardır.