Artvin Borçka Karagöl Otelleri - Borçka - Artvin

Karadeniz Bölgesi'nin Artvin iline bağlı ilçesi olan Borçka, dünyanın en doğal göllerinden birisi olarak bilinen Karagöl’e sahiptir. Doğu Karadeniz bölümünün en çok rağbet gören beldelerinden birisi olarak da bilinir. Artvin şehir merkezine 57 km, Borçka’ya ise 25 km uzakta olan Borçka Karagöl Milli Parkı, Karadeniz’in cennetlerinden birisidir. 

Borçka nasıl oluştu sorusu da ziyaretçileri tarafından sıklıkla sorulmaktadır. 19. yy başlarında meydana gelen toprak kayması sonucunda oluşan ve bugün Klaskur Yaylası yakınında olan Borçka Karagöl, dağlarla çevrili bir tabiat parkının merkezindedir. Artvin içerisinden araçlar ile beldeye kolaylıkla ulaşılmaktadır. Asfalt yola sahip olması, Borçka'ya nasıl gidilir sorusunun cevabını temsil eder. Borçka gezilecek yerler arasında parkın her alanını saymak mümkündür.

Borçka Karagöl Kalacak Yerler

Karadeniz'in yemyeşil doğası ile iç içe olan Borçka, ziyaretçilerine huzurlu bir tatil sunuyor. Doğanın tadını daha fazla çıkarmak için Artvin Borçka otelleri içerisinde konaklamak iyi bir fikir. Borçka Karagöl kalacak yerler, bu konuda doğaya uyumlu tasarımları ile de dikkat çekmektedir. Tüm konaklama seçenekleri içerisinde ihtiyaç duyulacak donanımlar tam şekilde sağlanır. Düğün, nişan ve benzeri organizasyonlar için de oteller kullanılabilmektedir.

Borçka Karagöl Kamp Yerleri

Borçka'ya yıl boyunca hem yerli hem de yabancı birçok turist gelmektedir. Gelen turistler ise konaklama konusunda ihtiyaç ve isteklerine göre karar vererek, farklı alternatiflere yönelmektedir. Otel haricinde Borçka Karagöl kamp seçenekleri de çok sık tercih edilmektedir. Borçka otelleri daha çok ahşaptan yapılan binalar olmakla birlikte, yemyeşil bir doğanın içerisinde misafirlerini ağırlıyor. Bu bakımdan Borçka Karagöl etrafında veya ağaçların altında kamp çadırlarını kurmanız mümkündür.

Artvin Borçka Karagöl Otelleri

 
Borçka yıl içinde sakinlik ve huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenler için ilk adres olmaktadır. Borçka'da konaklama konusunda tercih edilebilecek farklı kategoriler içerisinde Borçka otelleri hizmet veriyor. Artvin Borçka Karagöl otelleri içerisinde apart oteller, pansiyonlar ve butik oteller tüm yıl boyunca açık olmakla birlikte, tüm detayları ile Karagöl konaklama ihtiyacını karşılamaktadır.  Borçka Karagöl kalınacak yer konusunda bütçe açısından da herkese uygun bir yer bulunabilmektedir. Artvin Borçka Karagöl otelleri uygun fiyat seçenekleri ile Borçka veya civari yerlerde konaklama yapabilirsiniz

Borçka Karagöl Dağ Evleri

Borçka otelleri yaz döneminin başlangıcı olan haziran, temmuz ve ağustos ayları içerisinde en yoğun dönemini yaşar. Bu nedenle yaz döneminde Borçka otelleri içerisinde yer alan tesislerde konaklamak isteyenler mutlaka erken rezervasyon yaptırmalıdır. Borçka otelleri doğanın merkezindedir ve ahşap detayları ile dikkat çeker. 

Artvin otelleri içerisinde en çok Borçka yöresinin konaklama seçenekleri beğenilmektedir. Borçka Karagöl dağ evleri de manzaraları ve ev rahatlığı sayesinde sık sık tercih edilir. Kalabalık gruplar için de dağ evleri çok uygun olacaktır. Kamp kuran gezginler, uygun mevsimlerde doğanın tadını diledikleri gibi çıkarabilirler. Göl gezintilerine katılmak ve doğanın içerisinde yer alan restoranlarda yöresel yemeklerin tadını çıkarmak da ihmal edilmemelidir. Farklı birçok kuş türüne de yine burada rastlamak mümkün olacaktır. Her mevsimde görülmeye değer bir beldedir.

Borçka Karagöl Pansiyonları

Lamazi Pansiyon & Restoran, Bilge Hotel, Adaş Dağ Evi, Lapari Pansiyon, Borçka Dere Pansiyon ve daha birçok Borçka Karagöl konaklama seçeneği hem tasarımları hem de fiyatları ile ziyaretçilerinin dikkatini çeken en iyi yerler arasında yer almaktadır. Doğanın içerisinde huzurlu bir tatil yaşamak, bozulmamış bir doğaya şahit olmak ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için Borçka Karagöl mutlaka görülmelidir.Mili park olması sebebiyle Karagölün bulunduğu yerde konaklama yerleri yoktur.  Borçka karagöl'e yakın il ve ilçelerde pansiyonlarda da konaklama yapabilirsiniz.