Fındıklı Otelleri - Rize Fındıklı Konaklama - Rize Fındıklı Otel Fiyatları

Fındıklı, Rize iline bağlı olan bir ilçedir ve aynı ismi taşımakta olan bir ilçe merkezine sahiptir. İçerisinde toplam 17 adet köy bulunmaktadır. Lazca Viçe olarak bilinen bir ilçedir. Nüfusunu Hemşinliler ve Lazlar oluşturmaktadır. Bir zamanlar Bizans ve Pontus egemenliklerinin olan Fındıklı, daha sonra Osmanlı himayesine girmiştir. Tarih boyunca farklı birçok egemenliğe yuva olmuş bir yerdir. Eskiden Artvin'e bağlı bir ilçeyken, 1953 senesinde Rize'ye bağlanmıştır. İsmini ise eskiden yerlilerinin fındık yetiştirmesinden ötürü almıştır ancak artık fındık yerine çay üretimine devam edilmektedir. Kıyı şeridi fazla geniş olmamakla birlikte, denizden Kaçkarlar'a doğru azar azar genişleyen, Pishala ve Abu derelerinin arasında olan uzun vadileri ile tropikal sayılabilecek doğal bir güzelliktir. Rize Fındıklı'yı görmek isteyen herkes kolaylıkla bir seyahat planı oluşturabilir. İlçe içerisinde gezmek, konaklamak ve görülecek yerleri bulmak oldukça kolaydır. Rize Fındıklı konaklama fiyat ve alternatif zenginliği ile her tip ziyaretçiye hitap eder.


Fındıklı'da Nereler Görülmeli?

Fındıklı mavinin tüm tonlarının yeşil ile birleştiği, oldukça etkileyici iklimi ve doğallığı ile ziyaretçilerini alıp çok başka yerlere götürmekte ve her geleni çok etkilemektedir. İlçe içerisinde yer alan tüm köyler, dereler, ovalar ve yaylalar görülmeye değerdir. Her yerinde doğal bir atmosfer içerisinde temiz havanın keyfi çıkarılmalıdır. Fındıklı ilçesi, daha çok doğal ortamları ile değer kazanmış bir yerdir. Rize'ye dair çay ve fındık etkinlikleri genellikle bu ilçede gerçekleştirilir. Evleri ve birçok yapılaşması ile hala eskiyi koruyan bir ilçedir. Ayrıca Fındıklı'da eski dolma taş evleri konaklama ve pansiyon haline getirilerek yerli ve yabanci turistlere hizmet vermektedir. Çağlayan vadisinde özellikle ''Laz Konakları'' adıyla eski dolma taş evler son zamanlarda restore edilerek hem görsel anlamda hem de turizme hitap edecek düzeyde evler yapılmaya başlanmıştır.

Fındıklı'ya Nasıl Gidilir?

Karadeniz sahil yolu üzerinden ilçe merkezine araçla ulaşmak oldukça kolaydır.  Bu alternatifin yanında, Rize'nin en doğudaki ilçesi olmasından dolayı, Artvin ile de çok yakın bir mesafededir. Bu nedenle Fındıklı'nın il merkezine olan uzaklığı sadece 60 km'dir ve Artvin'e olan uzaklığı ise yaklaşık 100 km'dir. Böylelikle Fındıklı ilçesine ulaşma konusunda sorun yaşanmadan gidilebilir ve Artvin'e de uğranabilir. Karadeniz sahil yolundan devam etmek de çok kolay olacaktır.

Rize Fındıklı'da  Görülecek Yerler Listesi

- Fındıklı'nın dereleri
- Fındıklı yaylaları
- Fındıklı köylerinin doğal taş evleri
- Fındıklı'da bulunan fındık ve çay bahçeleri
-  Fındıklı'nın tarihi taş köprüleri
- Çamlihemşin yaylaları
- İlçe merkezi ve evleri
- Ayder Yaylası ve kaplıcaları

Fındıklı Konaklama Otel

Özellikle Fındıklı ilçesi içerisinde konaklama alternatiflerinin gittikçe artma ve gelişme gösterdiğini söylemek mümkün. İlçe zamanla daha da gelişeceği için bu anlamda bir artış görülmesi normaldir. İnternet üzerinden de konaklama seçeneklerine kolaylıkla ulaşılabilir. Doğal güzelliğini ortaya çıkaran, gezilecek yerlere kolaylıkla varılmasını sağlayan birçok farklı konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Fındıklı otelleri en iyi seçenekleri ile her mevsimde kalmak için uygundur. Rize Fındıklı otelleri, aileler açısından da uygun alternatifler sunar. Bütçe açısından ise, Rize fındıklı otelleri her bütçeye uyum sağlayacaktır. Geniş bir fiyat skalası bulunmaktadır. İlçe içerisinde gezmek de çok bir maliyet gerektirmez.

Rize Fındıklı Otel ile birlikte Fındıklı pansiyon seçenekleri de tercih edilebilir. Rize Fındıklı pansiyonları, otel ile neredeyse eş değerde rahatlık sunar ve ulaşım açısından kolay yerlerde yer alır. Bunun haricinde, ormanlık alanlarda bungalov evler ve daha fazlasına da ulaşmak mümkün olacaktır.